ب‌ام‌و برای مینی 750 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند – مجله ماشین | کار تو رنت

0 80


ب‌ام‌و برای مینی 750 میلیون دلار سرمایه گذاری می‌کند – مجله ماشین | کار تو رنت


خودروساز آلمانی ب‌ام‌و اعلام کرد جهت کاملاً الکتریکی شدن برند مینی 750 میلیون دلار در کارخانه آکسفورد خود در انگلستان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

به گزارش مجله ماشین، این اقدام پس از سال‌ها عدم اطمینان در مورد برگزیت ( خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در پی یک همه‌پرسی در سال ۲۰۱۶ برای خروج از اتحادیه اروپا)، رونق تازه‌ای به صنعت خودروی بریتانیا می‌دهد.

ب‌ام‌و از سال ۲۰۲۶ دو مدل برقی، یک نسخه سه در از مینی کوپر و یک کراس اوور کامپکت ایسمن را در کارخانه بریتانیا تولید خواهد کرد. همچنین در کارخانه بریتانیا در سویندون که قطعات مدل های مینی را تولید می کند، سرمایه گذاری خواهد کرد.

این شرکت هیچ اظهارنظری در مورد آینده کارخانه موتور خود در هامس هال نکرده است، اما کارخانه آکسفورد از سال ۲۰۳۰ فقط مدل های الکتریکی تولید خواهد کرد. گفته می شود خودروهای برقی کوپر و ایسمن نیز در چین تولید خواهند شد و صادرات آنها از سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

ب‌ام‌و به‌جای محدود کردن تولید مینی الکتریکی فقط به چین، با سرمایه‌گذاری در بریتانیا از رهبری بریتانیا در تولید خودرو در دوره پس از برگزیت حمایت کرد. این گام نیز توسط دولت بریتانیا حمایت می شود و کل سرمایه گذاری در بخش خودرو را به بیش از ۶ میلیارد پوند می رساند.

با این حال، مقررات پس از برگزیت موسوم به «قوانین مبدا» مستلزم این است که ۴۵ درصد خودروهای الکتریکی فروخته شده به اتحادیه اروپا از بریتانیا یا اتحادیه اروپا باشند. این عامل دیگری است که خودروسازان بریتانیا و اروپا را به چالش می کشد.

با سرمایه گذاری جدید ب‌ام‌و، مدل های الکتریکی مینی با تکنولوژی بسیار بیشتر و سریع تر تولید خواهند شد.

S
Leave A Reply

Your email address will not be published.