پژو E-3008 معرفی شد – مجله ماشین | کار تو رنت

0 37


پژو E-3008 معرفی شد – مجله ماشین | کار تو رنت


پژو E-3008 الکتریکی با 230 اسب بخار قدرت و 343 نیوتن متر گشتاور معرفی شد.

به گزارش مجله ماشین، پژو E-3008 اولین مدل سازنده فرانسوی است که از پلت فرم STLA Medium استفاده می کند.

طراحی پژو E-3008

قسمت جلویی مدل که خطوط کلاسیک پژو را در خود دارد جلب توجه می کند. در طراحی جدید این برند، مجموعه چراغ های LED روز با جلوپنجره در هم تنیده شده است. این امر ظاهری بسیار شیک و تهاجمی در جلو ایجاد می کند.

پژو که هم اکنون در تمامی نسخه های خود مونتاژ چراغ های جلو LED را به صورت استاندارد ارائه خواهد کرد، این سیستم را به فناوری «پیکسل ال ای دی» مجهز کرده است. این سیستم می تواند به طور خودکار شدت چراغ جلو را با توجه به ترافیک و شرایط جاده تنظیم کند.

پژو E-3008 الکتریکی به لامبورگینی اوروس شباهت دارد. در واقع این شباهت در قسمت عقب بسیار واضح تر شده است. فراموش نکنیم که این مدل ۵۲۰ لیتر حجم چمدان را نیز ارائه می دهد.

پژو E-3008
پژو E-3008

ویژگی‌های پژو E-3008

پژو E-3008 با مجموعه چرخ های آلیاژی که از ۴۰۸ می شناسیم عرضه خواهد شد. این طرح شیک در سایزهای ۱۹ و ۲۰ اینچی موجود است.

پژو E-3008
پژو E-3008

مشخصات فنی پژو E-3008

پژو E-3008 با سه گزینه مختلف قدرت عرضه خواهد شد. مدل استاندارد می تواند ۲۱۰ اسب بخار قدرت تولید کند و برد آن ۵۲۵ کیلومتر است. نسخه عملکردی دو موتوره که در سطح بعدی قرار دارد و مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک است، قدرت ۳۲۰ اسب بخار و برد ۵۲۵ کیلومتر را ارائه می دهد.

در نهایت نسخه Long Range که از مدل های EV به آن عادت کرده ایم ظاهر می شود. این نسخه خاص فقط با دیفرانسیل جلو موجود است. این نسخه توان تولید ۲۳۰ اسب بخار قدرت را دارد و برد آن ۷۰۰ کیلومتر خواهد بود.

در حالی که نسخه های دیفرانسیل جلو می توانند ۳۴۳ نیوتن متر گشتاور تولید کنند، نسخه چهار چرخ متحرک ۳۴۳ نیوتن متر گشتاور در جلو و ۱۶۶ نیوتن متر گشتاور در عقب تولید می کند.

پژو E-3008
پژو E-3008

طبق اطلاعات رسمی، نسخه Long Range دارای باتری ۹۸ کیلووات ساعتی و نسخه استاندارد دارای باتری ۷۳ کیلووات ساعتی است.

E-3008 که از سرعت ۱۶۰ کیلووات در شارژ DC پشتیبانی می کند، می تواند تنها در ۳۰ دقیقه در این ایستگاه ها به ۸۰ درصد شارژ برسد. در نسخه Long Range این زمان به کمتر از ۳۰ دقیقه کاهش می یابد.

پژو E-3008 را در نسخه های هیبریدی ملایم و هیبریدی شارژی در بازارهای اروپا عرضه خواهد کرد. در برخی مناطق، این مدل همچنان با موتورهای احتراق داخلی به فروش می رسد.

لینک کوتاه نوشته

پژو E-3008 معرفی شد